Legújabb fotóinkból:
A budapesti Piarista Gimnázium (SINCE 1717) blogja 2018. június 19. kedd

Te Deum - tanévzáró szentmise és ünnepség

A tanévzáró szentmisén Acél Zsolt tanár úr két fő gondolatot tanított meg a jelenlévő diákok, szülők és tanárok számára:

- "Disce gaudere!" (Seneca) ~ vagyis tanulj meg örülni

- "Nusquam est qui ubique est." (Seneca) ~ aki mindenütt van, sehol sincs igazán ott(hon)...

Megkérdeztük magunktól:

- hogyan tanultam

- hogyan döntöttem

- hogyan éltem.

Felhívtuk a figyelmünket az elkerülendő veszélyekre:

- a türelmetlenségre

- a szellemi sóherségre és tespedtségre

- a mindenben rosszat kereső személyiségre.

 

A szentmisét követő tanévzáró ünnepségen számos diákunkat kitüntettünk, jutalmaztunk

Kalazancius-díj – Morvai Gábor 12.b

Sík Sándor díj – Velkey Vince, Egressy János 12.a

Iskola Emlékérem – Tomka Benedek 12.b, Székely György, Dessewffy Domonkos, Pigler Donát 12.a

A 'Humán tudományok díja' – Egressy János, Velkey Vince 12.a; Morvai Gábor 12.b; Urbán Vince 12.a

A 'Természettudományok díja' - Dessewffy Domonkos, Velkey Vince, Illyés András, Székely György, Máté Csaba és Cseh Domonkos 12.a

A 'Művészetek díja' – Köröshegyi Benedek 12.a

A 'Sportért díj" – Morvai Gábor 12.b, Takács Tamás Márk 12.a

Országos versenyeken kiemelkedő teljesítményt nyújtottak

Svastits Domonkos

A Fizika OKTV-n elért 3., a Matematika OKTV-n elért 19. és a Szilárd Leó Fizikaversenyen elért 14. helyezéséért, valamint a Szilárd Leó Országos Fizika Verseny Vándordíj csapatversenyben elért 1. helyezésért.

Velkey Vince

a Latin OKTV-n elért 7. helyezéséért, valamint a Matematika OKTV-n elért 24. helyezéséért.

Morvai Gábor

a Történelem OKTV-n elért 7. helyezéséért.

Egressy János

a Latin OKTV-n elért 9. helyezéséért, Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián való eredményeiért.

Jakab Levente

a spanyol OKTV-n elért 17. helyezésért.

Hargittay Levente

a Latin OKTV-n elért 20. helyezéséért és az Arpinói Nemzetközi Cicero Versenyen való részvételéért.

Szathury Márk

a Latin OKTV-n elért 21. helyezéséért és a Nemzetközi Németolimpia magyarországi fordulóján elért 1. helyezéséért.

Bohus Gyula

a Biológia OKTV-n elért 23. helyezéséért.

Székely György

a Földrajz OKTV-n elért 29. helyezéséért és az Földgömb Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny 6. helyezéséért.

Telbisz Csanád Ferenc

a matematika OKTV-n elért 32. helyezésért, valamint a Szilárd Leó Országos Fizika Versenyen elért 7. helyezésért, illetve a Szilárd Leó Országos Fizika Verseny Vándordíj csapatversenyben elért 1. helyezésért.

Illyés András

a Biológia OKTV-n elért 33. helyezéséért, az Országos Szilárd Leó Fizikaversenyen elért 6. helyezéséért, a Szilárd Leó Országos Fizika Verseny Vándordíj csapatversenyben elért 1. helyezésért, valamint az Országos Csillagászati Verseny Országos Döntő 5. helyezéséért.

Lelkes Zoltán

a Matematika OKTV-n elért 48. helyezéséért.

Wochna András

a Matematika OKTV-n elért 46. helyezéséért.

Dessewffy Domonkos

az Országos Innovációs Versenyen kapott kiemelt dicséretéért (amit a "saját készítésű plazmahangszóró" c. pályamunkájáért nyert el).

Kádár Barnabás

a Szilárd Leó Országos Fizika Versenyen elért 17. helyezésért, illetve a Szilárd Leó Országos Fizika Verseny Vándordíj csapatversenyben elért 1. helyezésért.

Lipovics Dániel

a Szilárd Leó Fizika versenyen elért III. helyezéséért, valamint a Szilárd Leó Országos Fizika Verseny Vándordíj csapatversenyben elért 1. helyezésért.

Szőke - Brandt Áron

az Öveges József Kárpát-medencei Fizikaversenyen elért Ezüst minősítéséért, a Jedlik Ányos Országos Fizika Versenyen elért Arany minősítéséért, a Varga Tamás Országos Matematika Versenyen elért 31. helyezéséért.

Perczel Jakab

Kalmár László Országos Matematika versenyen elért 22. helyezéséért és a Varga Tamás Országos Matematika versenyen elért 31. helyezéséért.

Szabó Márton

a Nemzetközi Németolimpia magyarországi fordulóján elért 1. helyezéséért.

Babai András István

a Jedlik Ányos Országos Fizika Versenyen elért Bronz minősítéséért és a Varga Tamás Országos Matematika Versenyen elért 31. helyezéséért.

Csenger Nándor

a Jedlik Ányos Országos Fizika Versenyen elért Bronz minősítéséért.

Villám Barna Fülöp

a Jedlik Ányos Országos Fizika Versenyen elért IV. helyezéséért.

Bóné Márton

a Jedlik Ányos Országos Fizika Versenyen elért IV. helyezéséért és a Varga Tamás Országos Matematika Versenyen elért 15. helyezéséért.

Máté Csaba

a Földgömb Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny 6. helyezéséért.

Varga Olivér

a Kárpát-medencei Kőrösi Csoma Földrajzversenyen elért III. helyezéséért.

Szilágyi Máté

Jedlik Ányos Országos Fizika versenyen elért IV. díjért és a Varga Tamás Országos Matematika versenyen elért 25. helyezéséért.

Végső Dávid

Jedlik Ányos Országos Fizika versenyen elért IV. díjért.

Rácz Balázs Ádám

a Japán Nemzetközi Rajz versenyen elért "Honorable mention" díjért.

Röplabda csapatunk

a Diákolimpia "B" kategória Országos döntő 6. helyezéséért, a Strandröplabda Diákolimpia Országos Döntő 5. és 7. helyezéséért, az Országos Elődöntő 2. helyezéséért, s a Röplabda Budapest Bajnokság 1. és 2. helyezéséért - a csapat tagjai: Joós András, Nemes Botond, Martos Domonkos, Takács László, Tirczka Barnabás, Tóth Gellért, Varga Balázs 11.a; Urbán Balázs 9.b

a Kardvívó diákolimpián

csapatban KIS-TAMÁS Bence KIS-TAMÁS Levente MÁTTYUS Sebestyén SZABÓ Márton I. helyezéséért; egyéniben Kis-Tamás Levente 2. helyezéséért, Szabó Márton 6. helyezéséért

az evezős diákolimpián

Gödölle Pál 9.a, Varga Koppány 10.a II. helyezéséért.

Énekkarunk

az Országos Rajeczky Benjámin Gregorián versenyen kiemelt arany és arany minősítésért

Design: Unicial Program: Florka